Fotografijos ir dailės mokymai Varniuose

Posted on Updated on

Rugsėjo pradžioje Varniuose atgijo jaunimo centras. Savaitgalį jaunuoliai buvo pakviesti dalyvauti fotografijos ir dailės mokymuose, kuriuos vedė savo srities specialistai.

 Jaunimo reikalų departamentas prieš kurį laiką paskelbė konkursą „Atvirų jaunimo erdvių veiklos finansavimas 2011 metais“. Telšių rajono savivaldybės administracijos Varnių seniūnijos kultūros ir jaunimo centras taip pat dalyvavo konkurse ir su programa „Veikime kartu“ gavo finansavimą seminarams, mokymams ir darbui su jaunimu rengti.

 „Pirmąją mokymų dieną susirinkusius jaunimiečius iš arčiau su fotografija supažindino 2008-ųjų metų  rudens „Fotomaratono“ dalyvis Osvaldas Balodis. Vyras jaunuoliams pasakojo apie fotografiją, jos priešistorę, pristatė įvairias kompiuterines grafikos, nuotraukų redagavimo programas“, — pasakojo jaunimo darbuotojas Gediminas Baktys.

 Pašnekovas pasakojo, kad jaunuoliai buvo supažindinti ne tik su programomis, bet ir patys mokėsi fotografuoti viduje ir lauke. „Į mokymus įsitraukė vienuolika 10-14 ir 17 metų dalyvių, kurie fotografavimo temas ir idėją rinkosi individualiai“, — prisiminė jaunimo renginių organizatorius G.Baktys. Pirmoji mokymų diena truko penkias valandas.

 Antrąją mokymų dieną vadžias į savo rankas perėmė dailininkė, Žemaitijos kolegijos dailės ir technologijų specialybės studentė Esmeralda Butaitė. Pažintis su daile jaunuoliams prasidėjo panašiai kaip ir su fotografija: dailės istorija, pasakojimai apie skirtingas technikas: guašą, akvarelę, dekupažą. „Jaunimo atstovams pradžioje buvo leista pasirinkti vieną temą ir, žinoma, tai buvo dekupažas“, — prisiminė G.Baktys. Jaunimo darbuotojas sakė, jog medžiagos jaunuoliams buvo paruoštos iš anksto, viskas buvo nemokamai, tačiau, kad būtų įdomiau, E.Butaitė kvietė jaunuolius prisirinkti įvairių akmenėlių, medžio žievių…

 Po dekupažo technikos pradmenų, jaunieji menininkai liejo akvarelę,  o guašo naudojo labai mažai. Tiesa, tądien ir dalyvių daugiau susirinko negu pirmąją dieną. Iš viso — 16 jaunuolių ir 2 vadovai. „Tie, kas nedalyvavo fotografijos mokymuose, atėjo į dailės. Kadangi oras buvo geras, daug laiko praleidome lauke, žaidėme susipažinimo, simuliacinius, pasitikėjimo žaidimus. Stengėmės, kad vaikai nenuobodžiautų“, — pabrėžė G.Baktys. Pašnekovas prisiminė netyčia nugirdęs vienos mergaitės žodžius: „Žadėjau čia neiti, o sėdėti prie kompiuterio, tačiau dabar tikrai nesigailiu, kad apsilankiau jaunimo centre“.

 Paklaustas apie tolimesnius Varnių seniūnijos kultūros ir jaunimo centro planus, G.Baktys atviravo, jog pagrindinė užduotis – skleisti varniškiams informaciją, jog veikia toks centras ir į jį jaunuoliai gali užsukti kada tik panorėję. „Ateityje planuojame rengti maisto gaminimo pamokėles, vyksime į Šiaulius, į duonos kepimo užsiėmimus, organizuosime įvairius renginius“, — žadėjo jaunimo renginių organizatorius.

Akimirkas iš fotografijos mokymų galite matyti ČIA

Akimirkas iš dailės užsiėmimų galite matyti ČIA

 Donata Veliūtė-Kazlauskienė

Reklama

7 thoughts on “Fotografijos ir dailės mokymai Varniuose

  Esmeralda said:
  rugsėjo 22, 2011 9:56 pm

  Sveiki, manau šauniai praleidome laiką, malonu buvo jus pažinti, sėkmės!

  Rolanda Jastrumskyte said:
  spalio 15, 2011 5:14 pm

  man taip pat labai patiko praleisti laiką su Esmeraldą ir tuo pačiu papaišyti.

  Varnių jaunimo centras responded:
  spalio 21, 2011 12:59 pm

  Reikia vėl mokymų 🙂 tik šį kartą paišysim ant sniego :))

  Gabija Zakaraite said:
  spalio 22, 2011 9:44 pm

  o kada vel bus dailes uzsiemimai?

   Varnių jaunimo centras responded:
   spalio 23, 2011 2:40 pm

   Šiais metais turėtų būti kūrybiniai užsiėmimai skirti Kalėdų šventei. Tai tuo pačiu ir papaišysim, manau. Gedas 🙂

  Gabija Zakaraite said:
  spalio 23, 2011 3:37 pm

  supratome :-). Rolanda

  Mindaugas said:
  spalio 27, 2011 7:22 pm

  Fainiai buvo su esmeralda kaip dejo ant nugaros

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s