Varniuose vyko fotografijos užsiėmimai fotostudijos aplinkoje

Posted on Updated on

Jau antrus metus iš eilės, vykdant programos „Veikime kartu“ projektą, finansuojamą Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), rugsėjo 29 dieną įvyko „Menų savaitės“ fotografijos užsiėmimai „Fotografavimas fotostudijos aplinkoje“. Šių užsiėmimų lektorius Osvaldas Balodis šiemet, kaip ir pernai, mielai sutiko padirbėti su jaunimu ir pamokyti fotografavimo subtilybių fotostudijos aplinkoje, kurią sukūrė atsivežtomis priemonės.

Kol Varnių jaunimas rinkosi Varnių kultūros ir jaunimo centre, atvykęs O. Balodis viduje kūrė fotostudijos aplinką. Į šį renginį registravosi nedaug jaunimo, tačiau renginio dieną jo prigūžėjo beveik dvidešimt. Buvo keletas dalyvių iš Telšių, Plungės. Akivaizdu, kad fotografijos užsiėmimai įdomūs, o pamatyti ir pajusti fotografo darbą studijoje — naudinga.

Pristačius fotografijos užsiėmimus ir paminėjus, kad šių užsiėmimų metu padarytos fotografijos bus eksponuojamos Varnių įstaigose, Telšiuose bei galimai Šiauliuose, prasidėjo darbas. Beje, dalis fotografijų bus apdorotos kompiuterine programa, o atrinktos — eksponuojamos parodoje, mat prie projekto prisidės Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokytoja Asta Adomaitienė.

O. Balodis kvietė dalyvius, modelius fotografuotis, pajusti, ką reiškia modelio darbas, kaip veikia šviesa stovint toliau ar arčiau jos šaltinio. Pirmasis į sukurtą fotostudiją nedrąsiai įžengė Evaldas iš Plungės. O. Balodžiui patariant ir pakoreguojant modelio padėtį, prasidėjo fotografavimas. Po to drąsiau jautėsi ir merginos, kurios atėjo pasipuošusios gražiais rūbais, tačiau Osvaldas siūlė ir savo atsivežtus rūbus, įvairias šventines sukneles.

Po kurio laiko dalyviai ėmė pozuoti prieš fotoobjektyvą drąsiau. Čia pat jie persirenginėjo, kūrė personažus, grimavosi, keitėsi fonas ir modeliai, dekoracijos. Fone skambanti muzika labiau leido atsipalaiduoti prieš objektyvą. Linksmas ir aktyvus fotografavimas be pertraukos imituotoje fotostudijoje vyko tris valandas, tad ne tik modeliai, kuriais galėjo pabūti visi, bet ir fotografas pavargo.

Po pietų susirinkęs jaunimas, Osvaldui pamokant, ėmė į rankas fotoaparatus ir fotografavo savo draugus. Siūlė visaip pozuoti, kad tik gražesnės fotografijos gautųsi. Laikė profesionalų fotoaparatą, kuris pasirodė esąs sunkesnis, nei manė. Keletas jaunuolių išėjo fotografuotis į lauką ir surengė savo fotosesiją.

Užsiėmimai vyko iki pat vakaro. Per juos jaunuoliai ne tik spėjo pafotografuoti draugus, pabūti modeliais, bet ir artimiau susipažinti žaisdami stalo žaidimus ar svaidydami lėkštę lauke. Kai kurie jaunuoliai jau buvo pažįstami iš ankstesnių veiklų, tad fotografijos užsiėmimai neprailgo. Kaip visada, susitikimo pabaigoje kvietėme jaunuolius nusifotografuoti bendrai fotografijai ir trumpam atsisveikinti, nes atrinkus fotografijas, spalį toliau tęsis „Menų savaitės“ veikla bei bus ruošiama ekspozicija.

Norintiems užsisakyti fotosesiją pas Osvaldą Balodį, kreipkitės telefonu: 868786163

Gediminas Baktys

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s