SKANU, KAS PAGAMINTA PAČIŲ

Posted on Updated on

šypsenaNuo     lapkričio mėnesio Varnių kultūros ir jaunimo centre, kiekvieną savaitę buvo organizuojami maisto gaminimo užsiėmimai, kurių metu visi atėjusieji turėjo galimybę „pasėdėti prie puodų“ ir paragauti savo pačių ar kitų gaminto maisto. Ši veikla, tai Jaunimo reikalų prie socialinių paslaugų priežiūros departamento remiamo projekto „Veikime kartu“ užsiėmimai.

Iki maisto gaminimo užsiėmimų pabaigos atėjusieji galėjo ir paragauti, ir patys pasigaminti įvairių patiekalų. Receptus šiais metais vėl skolinomės iš populiarios receptų svetainės, kurioje pateikti lengvai gaminami receptai. Žinoma, ne visus ten aprašytus ingredientus galėjome sudėti į receptus, tad improvizavome ir kūrybiškai pažvelgėme į pateiktą receptą, gaminant. Tai suteikė tam tikrą kūrybinę laisvę tiek vadovams, tiek jaunimui. Dauguma receptų pateikti vienai ar keturioms porcijoms, tad teko perskaičiuoti receptų sudėtis ir pritaikyti dvidešimčiai ar net trisdešimčiai maisto gaminimo užsiėmimų dalyvių skaičiui.

Svarbu paminėti tai, kad keletas jaunuolių eidavo drauge su vadovu į parduotuvę ir patys rinkdavo maisto produktus pagal pateiktus receptus, ieškodavo jų, spręsdavo kiek reikės vieno ar kito produkto daugiau nei dvidešimčiai užsiėmimų dalyviams bei, žinoma, patys juos gabendavo į jaunimo centro patalpas. Užsiėmimus lengvino ir tai, kad juos padėjo ruošti Telšių regioninio profesinio mokymo centro moksleiviai Agnė Gailiūtė, Rima Gailiūtė, Laura Rupeikaitė, Viktorija Stoškutė, Agnė Pociūtė, Paulius Kaminskas, Mindaugas Mažeika bei Audrius Miniotas. Vieni jų mokosi barmenų, kiti virėjų specialybės, dar kiti automechanikų specialybių. Be moksleivių pagalbos ir noro prisidėti, užsiėmimai nebūtų buvę sėkmingi. Kad maisto gamyba sparčiau eitųsi, atėję dalyviai pasiskirstydavo į grupes: vieni ruošdavo vieną patiekalą, kiti ruošdavo kitą.

Šių maisto gaminimo užsiėmimų metu buvo gaminami įvairūs patiekalai. Kiekvieną kartą jie buvo skirtingi ir kai kam tai buvo net iššūkis, kai kam lengvas vakaras. Dalyviai patys tada imdavosi iniciatyvos ir gamindavo patiekalą. Tai geras būdas įtvirtinti praktinius įgūdžius. Negalėtume išskirti patiekalo, kurį dažnai gamintume, kaip praėjusiais metais (Tinginys ar perteptų vaflių tortukai). Šiais metais gaminome tiek mėsiškų (kotletukų; Vengriško guliašo diena), tiek daržovių (mišrainių diena), tiek saldžių (vaisių, tortų diena) patiekalų. Svarbu, kad patiekalai būtų lengvai pagaminami turint nedaug produktų arba jie būtų nesunkiai randami.

Taip pat sulaukėme ir keletą receptų pasiūlymų. Karštų sumuštinių receptą pasiūlė Justė Paliulytė, o tortų receptus pasiūlė Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos mokytojos Giedrė Bajorūnienė ir Rima Servienė.

Kaip ir praeitais metais, šiais metais taip pat pasirodys receptų knyga elektroniniu variantu. (Ieškome savanorio, kuris galėtų ir norėtų sumaketuoti receptų knygą. Visą būtiną informaciją (tekstą, fotografijas, receptus) suteiksime. Norintys ir galintys kreipiasi el. paštu: varniujaunimas@gmail.com). Receptų knygoje rasite daugumą patiekalų, kuriuos gaminome per užsiėmimus. Tai mėsiški, saldūs ir desertiniai patiekalai, taip pat troškinių, pyragų receptai. Knygą, artimiausiu metu galėsite parsisiųsti nemokamai iš jaunimo centro puslapio adresu http://www.varniujc.tk. Tikimės sulaukti atsiliepimų kaip kitiems sekėsi gaminti mūsų pasiūlytus patiekalus, ko trūko, ko reikia, kad būtų geriau.

Metų pabaigoje, kai baigėsi ne tik maisto gaminimo užsiėmimai, bet ir vykdytas projektas „Veikime kartu“, aktyviausiems ir pagalbą teikusiems buvo įteiktos padėkos. Padėkos įteiktos ir tiems, kurie pasiūlė receptų. Tie receptai buvo pagaminti.

Projekto „Veikime kartu“ maisto gaminimo užsiėmimai remiami Jaunimo reikalų departamento prie socialinių paslaugų priežiūros departamento (www.jrd.lt)

AKIMIRKOS:

Makaronų ir Vengriško guliašo diena

Karštų sumuštinių ir mėsikės diena

Tortų diena

Duonos mišrainės diena

Kotletukų ir vaflių tešloje diena

Karamelizuota diena

Vaisių diena

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s